Youtube video indir, son yılların en popüler video izleme platformu olan Youtube için araştırılan konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bilindiği üzere dijitalleşen çağda internet üzerinden gelir elde etmek oldukça popüler bir konu olmaktadır. İnternetten gelir elde etme durumu söz konusu olduğunda ise akla ilk olarak Youtube videoları gelmektedir. Bu sebeple platforma olan ilgi giderek artmaktadır.

Gelir elde etme amacıyla artan ilgi kaliteli içeriklerin de üretilmesinin önünü açmaktadır. Durum böyle olunca üretilen içerikleri izleyen kullanıcıların da kullanım süreleri artmaktadır. Bakıldığında hem içerik üretimi hem de içerik tüketimi için doğal bir artış yaşanmaktadır. Üretilen içeriklerin kalitesine de bağlı olmak üzere kullanıcıların birçoğu içerikleri indirmek istemektedir. Tüm platformlarda olduğu gibi Youtube da kullanıcılarını platform içerisinde tutabilmek adına böyle bir işleme izin vermemektedir. Böyle bir durumda ise kullanıcılar Youtube video indir işlemini gerçekleştirebilmek için farklı yöntem arayışlarına girmektedir.

 

Youtube Video İndir

Youtube kendi içerisinde üretilen videoların indirilmesine, daha sonra farklı platformlarda kullanılmasına izin vermemektedir. Bu bağlamda bakıldığında ekstra olarak bir koruma mekanizması oluşturmasa da tercihen bu işlemin gerçekleştirilmesini istememektedir. Platform içerisinde gerçekleştirilen kullanımlarda dahi kopya içeriklerin kullanımına müsaade etmeyen platform, kendi içeriklerinin farklı platformlara taşınmasına da müsaade etmemektedir.

Video indirme konusunda izin vermemesinin en önemli sebeplerinden biri de bu içeriklerden reklam geliri elde etmesidir. Youtube kendi içerisinde bir reklam sistemine sahiptir. Bu reklamlar ile birlikte içerik üreticileri gelir elde ederken, Youtube’da bu gelirlerden pay almaktadır. Böyle bir durumda içeriklerinin indirilmesine ve reklam gelirlerinin azalmasına müsaade etmesi de pek mantıklı değildir. Tüm bu sebeplere rağmen Youtube video indir işlemini gerçekleştirerek beğendiği videoları indirmek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği en başarılı site videoindirdur.com adresidir. Bu site Youtube üzerinde yer alan tüm videoların indirilmesine olanak sağlamaktadır. Videonun boyutu, görüntü kalitesi veya üreticisi kim olursa olsun, indirilmesini sağlamaktadır.

 

Youtube Videosu Nasıl İndirilir?

Youtube üzerinde bulunan videoların indirilebilmesi için tercih edilebilecek farklı yöntemlerin olduğu bilinmektedir. Fakat birçok yöntemin kısa vadeli olarak çalıştığı, sık sık hata verdiği, içerisinde barındırdığı reklamlar ile birlikte kullanıcının işlemini gerçekleştirmesini zorlaştırdığı bilinmektedir. Bu gibi sorunlardan dolayı kullanıcılar kısa süreli olarak tercih etse de kalıcı olarak kullanabilecekleri alternatif yöntemleri araştırmaya devam etmektedir. Böyle bir durumda ise https://videoindirdur.com/ devreye girmektedir. Uzun süredir sağlamış olduğu başarılı hizmetler ile birlikte kullanıcılarına bu güveni vermektedir. Geçici yöntemler yerine kalıcı bir yöntem ile Youtube video indir işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin yapması gerekenler şu şekildedir:

Youtube video indir işlemi gerçekleştirilirken size sunulan video kalitelerinin alt kısmında indirilecek olan dosyanın boyutu yazmaktadır. Sunulan video kaliteleri içerisinde en kaliteli olanı seçmek için en yüksek boyuta sahip olanı seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise videonun formatıdır. İndireceğiniz videoyu daha sonra izleyeceğiniz video oynatıcılarda sorun yaşamamak için en fazla tercih edilen format olan mp4 ile indirmenizde fayda bulunmaktadır. Bunun dışında ise bağlantısını kopyalamış olduğunuz videoyu mp3 formatı ile indirebilmeniz de mümkündür. Bu bağlamda bakıldığında https://videoindirdur.com/ adresinin sağlamış olduğu zengin indirme seçeneklerini deneyimleyebilirsiniz.

 

YouTube Video İndir Yolları

İzlemek için YouTube Video İndir. YouTube Video indirmeyi kullanarak Drama Dizileri, Komedi Şovları, Filmler, Spor, MP3 Müzik, Kriket Etkinlikleri, Belgeseller, Canlı Şovlar ve daha fazlası gibi en sevdiğiniz videoyu YouTube'dan indirebilirsiniz.

YouTube, 2005 yılında kurulmuş olan dünyanın en büyük isteğe bağlı video platformudur. İstatistiklere göre 30 milyondan fazla ziyaretçi YouTube'da her gün 5 milyarın üzerinde video izliyor. YouTube'da kelimenin tam anlamıyla milyarlarca saatlik video var. Bununla birlikte, bazen, bu videolardan birinin kendi bilgisayarınızda veya telefonunuzda olmasını gerçekten istersiniz veya buna ihtiyaç duyarsınız. Bu sebeple Youtube Video İndirme Yolları konusunu araştırmaya karar verdik. 

Ancak YouTube videolarını indirme konusu ortaya çıktığında, mutlaka ele alınması gereken bir yan konu var: Yasal mı? Telif hakkı açısından, kendi kişisel çevrimdışı kullanımınız için bir video indirdiğiniz sürece, yasal olarak sorun yaşamazsınız. 

YouTube'da video izlemek harika olabilir, ancak ya videoyu daha sonra çevrimiçi olmadığınızda izlemek veya telefonunuza aktarmak isterseniz? Bunu yapmak için videoyu indirmeniz gerekecek. YouTube Premium aplikasyonu kendi indirme özelliğine sahiptir fakat normal YouTube web sitesinde böyle bir özellik yoktur. Bunun yerine, bir YouTube videosunu bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız, bir hizmet kullanmanız gerekir ve bunu yapmanıza izin verecek düzinelerce program vardır. Bu programlar ikiye ayrılır. 

1. YouTube MP3 indirme aracı
2. YouTube Video indirme aracı

YouTube MP3 İndirme Aracı

Sesi YouTube videolarından MP3 dosyalarına dönüştürmenize olanak tanır, böylece daha sonra dinleyebilirsiniz. Bu özellik genellikle yüksek kaliteli müzik indirmek için idealdir. YouTube'dan Mp3'e dönüştürücü ile YouTube'daki herhangi bir video akışına erişebilir, indirebilir ve MP3 formatına dönüştürebilirsiniz. Ardından, dosyayı çalmaya devam etmek için PC'nize, dizüstü bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza, tabletinize veya MP3 çalarınıza yükleyebilirsiniz. Bu kadar basit. Ancak dikkatli olmalısınız. YouTube, kullanıcıların önceden izin almadan platformundan herhangi bir video veya ses indirmesini, oynatmasını, satmasını veya ödünç vermesini engelleyen katı bir telif hakkı politikasına sahiptir. Bir videoyu aşağıdaki ses biçimlerine dönüştürebilir ve ardından indirebilirsiniz.

1. 48KBPS WEBM

2. 64KBPS WEBM

3. 128KBPS WEBM

4. 128KBPS MP3

5. 128KBPS M4A

YouTube Video İndirme Aracı

YouTube'dan video indirmek basit ve anlaşılır bir işlemdir. YouTube videolarını indirmenin ilk yolu bir video dönüştürücüsü kullanmaktır. Bir YouTube indirme aracı kullanmak, YouTube videolarını indirmenin en hızlı yoludur. YouTube indirme, aşağıdaki biçimlerde bir video indirmenize izin verir; 144P MP4, 144P WEBM, 240P MP4, 240P WEBM, 360P MP4, 360P WEBM, 480P MP4, 480P WEBM, 720P MP4, 720P WEBM, 1080P MP4, and 1080P WEBM.

Bir YouTube İndirme Aracında Aranması Gereken Özellikler

Video Kalitesi - Mükemmel bir görüntüleme için dönüştürülen dosyanın standart video kalitesine sahip olması gerekir. İdeal olarak, videonun kalitesini değiştirebilmelisiniz. Kalite, düşük, orta veya yüksek çözünürlük arasında değişebilir. 360p, 720p, 1080p ve daha fazlası gibi bir video çözünürlüğü seçebilmeniz daha da iyidir.

Altyazılar - Hepimiz farklı dillerdeki videoları seviyoruz. Bu gibi durumlarda, altyazıların YouTube veya YouTube Premium'da oynatılırken kullanılması önemlidir. Doğal olarak bu videoları altyazılarla birlikte indirmeyi tercih edebilirsiniz.

Toplu İndirme - YouTube kanallarındaki oynatma listelerine göre dosyaları tek tek veya toplu olarak indirebilirsiniz. Belirli bir grubu seviyorsanız, diskografisinin tamamını indirmek isteyebilirsiniz. Bir film yönetmenini seviyorsanız, filmografisinin tamamını indirmek isteyebilirsiniz.

Çoklu Dosya Formatı Uyumluluğu - Videoları dosya yöneticiniz içinde birden çok formatta indirip kaydetmek isteyebilirsiniz. MP3, MP4, FLAC veya AAC gibi çeşitli seçeneklere sahip olmak, daha esnek olmanızı sağlar.

Yerleşik Video Düzenleyici - Bir videonun ortasında belirli bir şarkıyı görüntülemek isteyebilirsiniz. Veya bir filmin belirli bir bölümünü düzenlemek isteyebilirsiniz. Video düzenleme ihtiyaçları, herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir ve bu, onu bir YouTube video indirme aracında önemli bir özellik haline getirir. 

Hız - Araç, videoları hızlı bir şekilde indirip dönüştürebilmelidir. İndirme süreleri ideal olarak internet ve wi-fi bağlantısındaki dalgalanmalardan çok fazla etkilenmemelidir.

YouTube Kaliteli Video İndirme

Çoğumuz standart video çözünürlüklerine aşinayız. Bir videonun mükemmel olmasını etkileyenler arasında video çözünürlüğünden daha kötü bir şey yoktur! İster çok küçük ister çok büyük olsun, ölçeğin her iki ucunda da hatalar kaçınılmazdır.

Çözünürlük, bir ekranda veya bir görüntüde genişlik ve yüksekliğe göre düzenlenmiş piksel sayısı olarak tanımlanır. Basit bir deyişle, çözünürlük bir görüntünün sahip olduğu piksel sayısını ölçer.

Daha fazla piksel, daha kaliteli bir görüntü oluşturur, düşük piksellerde ise görüntü kalitesi düşer. En yaygın kullanılan yüksek video çözünürlükleri, Ultra HD veya Full HD olarak adlandırılan "Biçimler" olarak bilinir. Piksel, herhangi bir dijital cihazda temsil edilebilen veya görüntülenebilen bir grafik veya görüntünün en küçük birimidir. Her küçük piksel bir bulmaca parçası gibidir. Bir araya geldiklerinde bir çözünürlük elde edersiniz ve çözünürlük elde ettiğinizde bir görüntü görürsünüz. Yüksek piksel sayısı daha iyi bir çözünürlüğü belirtirken, düşük piksel sayısı düşük çözünürlüklü videoyu gösterir.

Çözünürlük, bir videonun kalitesini ve ne kadar net veya gerçekçi görünebileceğini belirlemeye yardımcı olur. Genellikle, daha yüksek çözünürlük, daha net bir video anlamına gelir. Bilgisayar monitörleri ve televizyon setleri için yaygın olan standart 16: 9 en boy oranındaki piksel sayısıyla ölçülür.

1080 ve 720 gibi yaygın çözünürlükler söz konusu olduğunda, adlandırma kuralları ekranın dikey satırında görüntülenen piksel sayısına dayanır. 8K, 4K ve 2K videolar için adlandırma kuralı, çerçeve boyunca yatay çizgide ilerleyen piksel sayısına bağlıdır.

Çözünürlük, bir videonun dosya boyutunu da etkiler ve bu nedenle, HD (Yüksek Çözünürlük) videolar, aynı süreye sahip olsa bile, SD'den (Standart Çözünürlük) daha büyük bir dosya boyutuna sahip olma eğilimindedir. Çekim, montaj ve çevrimiçi yükleme içeriğin genel görünürlüğünü etkileyen şeylerdir. 

Bir videoyu YouTube’dan yüksek kaliteli olarak indirmek için videonun YouTube’a yüksek kalite ile yüklenmiş olması gerekir. Bunu kontrol etmek için indirmek istediğiniz videonun altındaki dişli çark simgesini tıklayın. 720p veya 1080p seçenekleri mevcutsa, videoyu yüksek kaliteli olarak indirebilirsiniz. Her video yüksek kalitede mevcut değildir. 

Video Çözünürlüklerinin Listesi

Video çözünürlüğü saç kesimi yapmaya benzer: Videonun çözünürlüğünü yüksekten düşüğe azaltabilirsiniz, ancak çekildikten sonra daha düşük bir çözünürlüğü daha yükseğe çıkarmanın bir yolu yoktur.

Elbette, çok yükseğe çıkmayarak depolama alanı konusunda dikkatli olabilirsiniz, ancak yine de videonun çözünürlüğünün farklı formatların sığması ve hedeflediğiniz platformda güzel görünmesi için yeterince iyi olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, çekimlerinizin görünmesini istediğiniz cihaz veya platforma göre kullanabileceğiniz genel video çözünürlüklerinin listesine bir göz atalım.

S.No Çözünürlük Türü Ortak Ad En Boy Oranı Piksel Boyutu
1 SD (Standart Çözünürlük) 480p 4: 3 640 x 480
2 HD (Yüksek Çözünürlük) 720p 16: 9 1280 x 720
3 Full HD (FHD) 1080p 16: 9 1920 x 1080
4 QHD (Quad HD) 1440p 16: 9 2560 x 1440
5 2K video 1080p 1: 1.77 2048 x 1080
6 4K Ultra HD (UHD) 4K veya 2160p 1: 1.9 3840 x 2160
7 8K Full Ultra HD   8K veya 4320p 16: 9 7680 x 4320

Sıkıştırma işlemi, kare hızı vb. video akışının genel kalitesini birden çok faktör etkilese de, çözünürlük, karelerin ayrıntılarını doğrudan yansıttığı için en baskın ve temel parametrelerden biridir.

Çözünürlük, özellikle bir video daha büyük ekranlarda oynatıldığında izleme deneyiminizi büyük ölçüde etkiler. İster canlı yayın ister isteğe bağlı video olsun, daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmak için doğru çözünürlük anahtardır.

Daha fazla uzatmadan, bu çözünürlük türlerinin her birinin ne olduğunu ve ilgili piksel boyutlarının ne olduğunu ayrıntılı olarak öğrenelim.

1. SD (Standart Çözünürlük)

Daha önce çözünürlükler kategorik olarak SD (Standart Çözünürlüklü) videolar ve HD (Yüksek Çözünürlüklü) videolar arasında bölünüyordu. 720p'nin altındaki bir video SD olarak kabul edildi. Ancak yıllar içinde televizyon ve bilgisayar monitörlerindeki ekran çözünürlükleri arttıkça, bir videonun Standart Çözünürlükte çekilme olasılığı düşmüştür.

2. HD (Yüksek Çözünürlük) Çözünürlük – 720p

720p, en düşük HD video çözünürlüğüdür ve genellikle "HD" olarak bilinir. Çoğu video en az 1080p kullanıyor olsa da, 720p (1280 x 720 piksel), küçük web içeriği için kabul edilen bir çözünürlüktür. Günümüzde, bilgisayar ekranlarının çoğu HD olduğundan, en iyi uygulamalar web ve akış için 720p yerine daha yüksek bir çözünürlük kullanmaktadır.

3. Tam HD Çözünürlük – 1080p

Genellikle "Full HD" olarak bilinen 1080p çözünürlükler, depolama alanını bozmayan net bir HD video için endüstri normu haline geldi. Bunun aynı zamanda tüm akıllı telefonlar için ortak bir ekran çözünürlüğü olduğunu unutmayın.

4. QHD (Dörtlü Yüksek Çözünürlük) ve 2K Çözünürlük

Dörtlü HD çözünürlük daha yaygın olarak QHD olarak bilinir, genellikle ileri teknoloji akıllı telefonlarda veya oyun monitörlerinde görülür. 1440p, HD Ready'nin (veya 720p HD) 4 katı çözünürlüktür. Birçok premium akıllı telefon, 1440p'ye uyan bir Quad HD + çözünürlüğe (296 x 1440) sahiptir. 2K, kalite ve görüntü düzenlemelerinde herhangi bir kayıp olmadan daha büyük ekranlar ve yeniden çerçeveleme için daha fazla alan sağlayan başka bir yaygın ekran çözünürlüğüdür.

5. 4K Çözünürlük (veya UHD / Ultra Yüksek Çözünürlük)

Genellikle 4K veya UHD (Ultra Yüksek Çözünürlük) olarak pazarlanan bu tür çözünürlük 3840 x 2160 piksel boyutundadır. 2K'ya oldukça benzer ancak video yaratıcılarına düzenlemek ve yakınlaştırmak için daha fazla alan sağlar.

Hem 2K hem de 4K çözünürlükler yoğun renklendirme, grafikler veya teatral görüntüleme içindir. Renkleri düzenlemek veya daha yakından kesmek istemiyorsanız, 2K ve 4K arasında fark edilebilir fark yoktur. 

6. 8K Çözünürlük (veya Tam Ultra Yüksek Çözünürlük)

8K Çözünürlük, uzaktaki bir çekimi pikselleşmeler olmadan yakınlaştırmak veya bazı çarpıcı video efektleri oluşturmak için harika olan süper yüksek çözünürlüklü bir seçenektir.

Sonuç:

“YouTube Video İndirme Aracı” sizler için Youtube Videolarını sorunsuz bir şekilde indirmenin en kolay yolu olarak geliştirilldi. Bu indiricinin amacı, YouTube'dan herhangi bir videoyu yakalamak ve cihazınıza indirmektir. YouTube'dan video indirebileceğiniz diğer web sitelerinden daha hızlıdır çünkü çoğu web sitesi siz onu almadan önce videoyu kendi sunucularına indirirler. Bunun ardından istediğiniz videoyu indirmeniz için bir link oluşturur. Tüm bunlar, iki kez zaman alan bir süreç anlamına gelir. Bizim servisimizde indirmek istediğiniz video  “YouTube Video İndirme Aracı” üzerinden anında oluşturulur ve cihazınıza indirilir. Bu, videoyu indirmek için tıkladığınız web sitesinin sunucularına videonun indirilmesini beklemeden videoyu doğrudan YouTube sunucularından indirebileceğiniz anlamına gelir.

Bu yazımızda YouTube videolarını indirmenin en iyi yollarını araştırdık. Bizler için “YouTube Video İndirme Aracı” video kalitesi ve MP3 dönüştürmeleri için en iyi araçtır. Bu araç, en sevdiğiniz YouTube videolarına İnternet bağlantısı olmadığı zamanlarda bile istediğiniz zaman erişmenizi sağlar. Videoları indirmek ve bunları bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda saklamak, sevdiğiniz videoları asla kaçırmamanıza yardımcı olur.

 

Farklı Sitelerden Video İndirin

Bu site sayesinde desteklenen sitelerden videolar indirebilirsiniz. Desteklenen servisler:

Desteklenen Servisler

4anime 9gag Akillitv Bandcamp Bilibili Bitchute Blogger Blutv Break Buzzfeed Dailymotion Douyin Espn Facebook Febspot Flickr Gaana Imdb Imgur Instagram Izlesene Kwai Likee Linkedin Liveleak Mashable Mxtakatak Odnoklassniki Periscope Pinterest Puhutv Reddit Rumble Soundcloud Streamable Ted Tiktok Tumblr Twitch Twitter Vimeo Vk Youtube

Ses Dosyaları İndirin

Bu kaynaklardan ses dosyaları indirebilirsiniz YouTube, TED, Soundcloud, Bandcamp, Tiktok, Reddit, MXTakatak